Rezistence

23. března 2015 v 20:54 | Zoey |  Filmy očekávané/shlédnuté
Název: Rezistence || Insurgent
Režie: Robert Schwentke
Předloha: Veronica Roth (kniha)
Scénář: Brian Duffield, Akiva Goldsman, Mark Bomback
Hudba: Joseph Trapanese
Délka: 119 minut
Rok: 2015 | Březen
Žánr: Dystopie/ Akční / Dobrodružný
Oficiální text: Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti.


Můj názor
(obsahuje spoilery, ale pokud jste četli knihu, už vás nic nepřekvapí...snad až na ty přidané věci)

Na tenhle film jsem se těšila už hodně dlouho, a musím hned narovinu říct, že mě nehorázně zklamal. Ne úplně ve všem (naštěstí...) ale ve většině věcí ano. Bohužel.
Knihu jsem četla asi před rokem a půl, ale vybavovala jsem si celkem dost věcí. Mimo jiné i to, že mě druhý díl obecně moc nebavil, Tris a Čtyřka se tam hodně hádali a opravdu mi to připadalo o ničem.
Ve filmu je to podobné, jen si to tvůrci trochu "upravili". Přidali něco jako "divergentní box" ve kterém je ukryta zpráva od zakladatelů města (ta zpráva, jejímž přehráním končí druhý díl knižní Rezistence). Tento box může být otevřen jen pomocí divergentních lidí- ti musejí projít simulacemi všech pěti frakcí a -jak nečekané- nezemřít přitom.

Překvapivě se v polovině filmu se dozvídáme, že Tris je 100 % divergentní a Jeanine si ji vezme pěkně do laťky. Ještě předtím ale Tris působí rozruch u Mírumilovných svou (v tomto díle) mírně cholerickou povahou vůči Peterovi- ale to všichni chápeme. Spolu s Calebem a Čtyřkou se zde ukrývají před Neohroženými a Jeanine.
Následuje přesun do Upřímnosti, kde je zbytek lidí z Neohroženosti, kteří jsou na té dobré straně. Zde Tris a Čtyřka absolvují podání séra pravdy, aby jejich svědectví o Jeanine a jejích neplechách bylo pravdivé. Tahle scéna mi přišla z celého filmu nejlepší- když Tris musí říct že zabila Willa a vlastně narovinu všem řekne, jak moc si vyčítá smrt svých rodičů a je nešťastná. Shai to zahrála úžasně.

Tím se dostanu k hercům. Jedině ti zvedají laťku filmu na "přijatelnou" úroveň. Tobias, Caleb, Christina, objeví se zde i noví lidé- Uriah, Hector nebo Marlene. Co mi na filmu nejvíce vadí je, že se celé dvě hodiny vlastně skoro nic neděje. Postavy (nové i staré) nedostaly vůbec žádný prostor k projevu, kniha se pěkně prostříhala, scénář taky a je tu jen tohle- akce akce akce aneb střílej střílej nikomu nevěř. Dokonce i Odpadlíci a jejich základna tu moc zmínění nejsou- hrají zde důležitou roli ale moc se o nich nedozvídáme.
Taky se spolu Tris a Čtyřka vyspali, a nevím, ale myslím že to mělo být až ve třetím díle -.-

Takže to tvůrci slušně pokazili a i když se o tom všude mluví jako o skvělém filmu, nepřijde mi to tak. Jsem zvědavá co provedou s Alianci (nebo radši ani ne..) a vážně si u filmové Rezistence mohli odpustit ten totálně "americký" konec, kdy se všichni rozběhnou k otevřeným branám (WTF?!) a nadšeně věří ve svobodu a nevím co ještě. Celou dobu čekáte na ten epický konec, ale on nepřijde. Možná že poslední moment by se dal označit za "epický" ale hodně slabě.

Zprava: Tori, Marlene, Uriah, Christina, Hector)

Caleb. Zrádce jeden.

Tady jim to moc sluší :)*

TRAILER


HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 24. března 2015 v 14:47 | Reagovat

Mě celkově nijak nezaujal žádný film z téhle série a od ségry si asi půjčím knížku, ale celkově to není série, kterou bych potřebovala k životu :) hezká recenze :)

2 Ami Ami | 24. března 2015 v 19:20 | Reagovat

No, já popravdě uvažuji, že bych na film nešla a jen bych si ho stáhla...Ale Ell mě určitě přemluví, takže stejně budu muset jít.
Taky si myslím, že to Tris s těmi krátkými vlasy nesluší - vadí mo to, ale ve Hvězdách jí to mooc slušelo.
Hezká recenze!

3 Camilla Barnet Camilla Barnet | E-mail | Web | 25. března 2015 v 16:48 | Reagovat

No, já jdu dneska do kina... Snad z toho nebudu naštvaná! ://
Ale Tris s těma vlasama mě zaráží už v traileru... :( Nemám z toho dobrej pocit, ale stejně se těším! :D

4 Kate Kate | E-mail | 1. dubna 2015 v 7:27 | Reagovat

A přesně proto jsem na to nakl ec nešla do kina. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama