Počátek

5. února 2015 v 8:00 | Zoey |  Recenze knih
Název: Počátek || Origin
Autor: Jessica Khouryová
Série: Počátek
Díl v sérii: 1
Nakladatelství: Egmont || 2013
Počet stran: 370
Anotace: Džungle skrývá dívku, která nemůže zemřít.
Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu.
Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu - pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy.


Jessica Khouryová

Narodila se v USA ve státě Georgia v roce 1989 (je jí 26 let). Zde také vyrůstala, chodila na střední školu a poté se učila doma sama. Získala bakalářský titul z angličtiny na Toccoa Falls College.
Nyní žije v Toccoa v Georgii se svým manželem Benjaminem, dvěma hroznými psy, hromadou knih, bot a sladkých čajů. Když nepíše, režíruje divadelní hry nebo trénuje fotbal.

Dokonalost má mnoho podob.
Dokonalost je jen úhel pohledu.

Děj

Pia žije odjakživa v džungli, v Malé Cam, což je výzkumné středisko skryté před světem. Není to jen tak obyčejná dívka- je totiž nesmrtelná. Dokonalá. Nedokáže se pořezat, je rychlá a má vysoké IQ. Vědci neboli strýčci a tety z Malé Cam ji nikdy nepustili za plot do džungle. Vše se ovšem změní v den Piiných sedmnáctých narozenin, kdy dívka objeví díru v plotě, pronikne do džungle a zde se setká s Eiem- chlapcem, který žije ve vesnici Aioanů, zdejších domorodců. Změní jí život. A taky díky němu začne více uvažovat o vnějším světě, o kterém jí poví nová doktorka- Harriet. A co když Malá Cam skrývá zlo, jak jí tvrdí Harriet? Pia se musí rozhodnout mezi džunglí a místem, kde vyrostla, ale co je lepší?

Láska není nic jiného než zvýšená hladina dopaminu, norepinefrinu a dalších chemikálií.
Můžu lásku vůbec cítit?
-Pia

Postavy

Hlavní hrdinka, Pia, byla zvláštní. Oblíbila jsem si ji. Někdo ji nemusí mít rád, jelikož byla nerozhodná a pořád táhla buď k jedné straně (vědcům) nebo ke druhé (džungli a Aioanům). Ale já ji v tomhle chápala, protože i já jsem nerozhodná a vím, jak je těžké zvolit jedno.
Eio, chlapec z džungle, byl hrozně skvělý. Prostě takový ten typ kluka, nad kterým se rozplýváte, protože je dokonalý. Jsem vážně ráda, že v knize byl.
Dále tu byli vědci z Malé Cam, všichni do jednoho se zákeřnými úmysly. Byli možná hodní, ale postupem knihy vyšla najevo jejich pravá povaha.
Doktorka Harriet byla bláznivá, a Piu si oblíbila. Její zrzavé vlasy a chování mi připomnělo autorku samotnou (když se podíváte na fotky tak takhle bych si Harriet představovala.)

Náš zrak nám ukazuje pouze jednu stranu věci, ale to neznamená, že tam není pět dalších stran, které nevidíme.

Můj názor

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nemohla jsem se začíst. Pak se to ale rozjelo a objevovala se další a další skrytá tajemství, mnohdy dost děsivá.
Líbí se mi originální nápad, zasadit příběh do džungle. Prostředí bylo úžasně popsané, měli jste pocit, jako byste tam byli s Piou. Stejně tak zněl věrohodně všechen materiál o nesmrtelnosti, a další vědě. Autorka to musela mít určitě nastudované.
Místy jsou v knize i vtipné scény a líbila se mi. Obálka je také úžasná, a i když to není kniha, která by mě úplně dostala, rozhodně do sebe něco má. Doporučuji! :)
Autorka už napsala i další dvě knihy (volná pokračování) a bohužel ještě nevyšly u nás, ale vypadají skvěle! :)

HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png


Čím víc se toho učím o světě, tím méně toho vím.
-Pia

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella-kejtý❤ Bella-kejtý❤ | Web | 5. února 2015 v 11:19 | Reagovat

Přijde mi to jako originální nápad, mě se knížka podle toho, co jsi napsala líbí :) asi se na ní někde podívám :))

2 Chelsea Chelsea | Web | 5. února 2015 v 19:38 | Reagovat

Potéhle knížce se rozhodně kouknu. Myslím že takový přiběh by mě bavil. Obálka vypadá zajmavě.

3 Kačíí Kačíí | Web | 6. února 2015 v 9:52 | Reagovat

Tuhle knihu si chci hodne dlouho precist, ta obalka je kouzelna:) moc pekna recenze:3

4 Eliz Eliz | Web | 6. února 2015 v 15:21 | Reagovat

Tuhle knihu si chci táááák strašně přečíst! I když jsem četla jednu celkem negativní recenzi, pořád ji chci :D
Super recenze :)

5 Ami Ami | 7. února 2015 v 17:31 | Reagovat

Eio je prostě dokonalý!!
Knížku jsem četla tak před rokem, ale pamatuju si, že se mi to strašně líbilo a četla jsem jí dokonce dvakrát. Potom jsem jí musela vrátit do knihovny :(
Hezká recenze!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama