Dash & Lily: Kniha přání

31. prosince 2014 v 14:52 | Zoey |  Recenze knih
Název: Dash & Lily: Book of Dares
Autoři: Rachel Cohnová a David Levithan
Série: /
Díl v sérii: /
Nakladatelství: Cooboo || 2014
Počet stran: 288
Anotace: "Nechala jsem ti tu pár nápověd a vodítek. Jestli chceš, otoč stranu. Jestli ne, vrať knihu prosím zpátky do poličky." Takhle začíná nová knížka od bestsellerového autora Davida Levithana a Rachel Cohnové. Lily zanechala chvíli před Vánoci červený zápisník plný výzev na poličce svého oblíbeného knihkupectví a čeká, až někdo přijme nabídku ke hře. Ale je Dash ten pravý? Nebo je jejich osudem vzájemně sdílet svoje sny a touhy jen na stránkách deníku, který na střídačku schovávají po celém vánočním New Yorku? Můžou se ve skutečnosti setkat, bude to fungovat? Bude červený zápisník jejich knihou přání? Nebo se k sobě vlastně ani trošku nehodí?


Děj

Lily miluje Vánoce. Letos ale zůstala doma jen se starším bratrem Langstonem, protože rodiče odjeli na Fidži. Takže dárky si rozbalí až po Novém roce, a všechno to vypadá na pěkně divné Vánoce.
Její bratr a jeho přítel ale vymyslí červený zápisník, ve kterém budou pokyny pro toho, kdo ho najde na poličce v antikvariátu jménem Strand. Je to taková hra- která by Lily mohla najít přítele.
Dash na zápisník narazí v jeho nejoblíbenějším obchodě. Splní pokyny a hra se rozjíždí. Nejde tady ale jen o posílání toho druhého na různá místa. Celé Vánoce jsou i o rodině, přátelství a nových věcech, které jen čekají- až je rozbalíš!

Čteme si v příběhu vlastního života,
jako bychom byli jeho součástí,
jako bychom ho sami napsali.

Postavy

Knížka je psaná střídavě z pohledu Lily a Dashe. Sledujeme jejich příběh od 21. prosince až do 1. ledna. Lily mi přišla jako hodně zvláštní a zajímavá postava- výstřední, neobvyklá a nebyla dokonalá- měla chyby, jako správní lidé. Její povaha je z části ukřičená a z části milá a přátelská. V knížce bylo několik situací, kdy jsem si říkala- panebože co to děláš? Ale jinak jsem si ji moc oblíbila. A stejně tak celé její příbuzenstvo, o kterém byla zmínka. Většinou také sloužili jako předavatelé (?) zápisníku.
Dash je takový Chytrolín. Má rád jogurty, a nejednou se připlete do karmínového poplachu maminek pro Washington Square (jde o takovou úsměvnou situaci ;)). Dopisování s Lily mu přinese hodně vtipných i smutných situací- zklamání z prvního setkání ale i spoustu dalšího. Jeho rozvedení rodiče odjedou na prázdniny pryč, a on má tak volno. Měla jsem ho moc ráda, přišel mi jako správný kluk. Vtipný, občas trochu moc chytrý, ale v pohodě.

Drž se svých snů, neboť kdyby sen měl zemřít, život by byl jako pták se zlomeným křídlem, který nemůže létat.

Můj názor

Celkově se mi knížka moc líbila. Vánočně laděná, doslova jsme prolezli vánoční New York. Četla jsem ve stejné dny, kdy hrdinové prožívali jejich dobrodružství s červeným zápisníkem. Taky mě příjemně překvapil styl jakým autoři knihu psali- že si posílali kapitoly, aniž by se předem domluvili jak se bude příběh vyvíjet.
V tomhle dílku také najdete spoustu skvělých zmínek o různých básnících, spisovatelích nebo knihách. A taky kouzelných vět a slov- tu knížku jsem si hrozně oblíbila!
Taky má krásnou obálku- prostě Vánoce v NY. Jediné co bych celkově vytkla, je konec. Bylo tam několik nedořešených věcí, které bych se ráda dozvěděla. Ale možná že je to účel knihy- abychom si to sami domysleli. Jinak je to napsané čtivě, a vtipně. Byly tu situace, kdy jsem smíchy brečela a situace, kdy jsem z toho byla přešlá.
Knize dávám 4 hvězdičky, protože je to pro mě spíše taková příjemná oddychovka. Je taky mou poslední přečtenou knížkou v roce 2014, a musím říci že je to moc pěkné zakončení :)
P.S. Ať se vám v Novém roce podaří všechno, co si předsevzete!

HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivy Ivy | Web | 31. prosince 2014 v 16:09 | Reagovat

Tuhle knihu mám v 'chystám se číst' a už jenom anotace mě přivedla na myšlenku, že bych ráda taky našla takový červený zápisník :).
Vechno nejnejnej do nového roku 2015 :)

2 Dendy Dendy | Web | 1. ledna 2015 v 20:30 | Reagovat

Na tu knihu jsem se uz nejednou divala .. stastny novy rok

3 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 3. ledna 2015 v 16:14 | Reagovat

Vypadá fantasticky :)
Tobě taky :))

4 Ell Ell | Web | 3. ledna 2015 v 17:31 | Reagovat

Já jsem si tu knihu taky zamilovala!§§
Hezká recenze!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama