Dokonalý sen

25. listopadu 2014 v 8:00 | Zoey |  Recenze knih

Název: Dokonalý sen || Crossed
Autor: Ally Condieová
Série: Dokonalý pár || Matched
Díl v sérii: 2
Nakladatelství: Knižní Klub || 2012
Počet stran: 344
Anotace: Kdesi v nejisté budoucnosti pátrá Cassia ve vnějších provinciích po Kyovi, jehož sem Společnost odvedla na jistou smrt. Když zjišťuje, že se Kyovi podařilo uprchnout do velkolepých, ale divokých kaňonů, neváhá i ona riskovat život - po nebezpečném útěku z pracovního tábora se vydává po Kyových stopách do Příčného řezu, tajemného místa, v němž prý lze nalézt poslední záblesky svobodného života a možná i Vzpoury, k níž se Cassia touží přidat. Jenomže přeje si to samé i Ky, jenž toho o sobě zamlčuje mnohem víc, než se původně Cassie zdálo? A jaké tajemství skrývá Xander? Druhý díl úspěšné trilogie americké autorky Ally Condieové.Ally Condieová

Portrét - Condieová Ally
Je americká spisovatelka, bývalá středoškolská učitelka angličtiny, která žije s manželem a třemi syny nedaleko Salt Lake City v Utahu. Její prvotina z roku 2010, Dokonalý Pár (Matched) se v USA okamžitě zařadila mezi bestsellery a získala několik literárních ocenění. Kniha je prvním dílem trilogie, jehož pokračování s názvem Crossed vydal Knižní Klub v roce 2012 a bude následovat i třetí díl v roce 2013.

Děj


Cassia se dobrovolně nechala nabrat do pracovních táborů blízko vnějším provinciím. To vše proto aby našla svého milovaného Kye, kterého někam tam odvedli vojáci.
Dostává se jako náhodou do stejné vesnice, kde Ky přebýval a spolu s ostatními předstíral vesničany. Nikdo to zde samozřejmě nemůže dlouho vydržet. A tak se Cassia dozví, že den předtím než přijela Ky uprchl spolu se dvěma jinými chlapci. Utekli do kaňonu s názvem Příčný řez- a tak se dívka se svou kamarádkou Indie rozhodne jít v jejich stopách.
Ale může to být smrtelně nebezpečné, a navíc na ně čeká buď smrt nebo Vzpoura- ke které se chce Cassia tolik připojit. Ale co Ky? A Xander, který zůstal doma?

Postavy

Cassiu mám ráda. Někdy mě trochu nudila, ale většinu času je dost odhodlaná a schopná. Není to žádná uplakaná hrdinka, ale ani vyjímečně silná. Cesta kaňony ji ale poznamenala, a to po dobrém. Navíc ji obdivuji za to kam šla za Kyem, a že chce vzdorovat.
Indie, její kamarádka z pracovního tábora byla zvláštní. Od začátku jsem tušila za jejím chováním hodně postranních úmyslů. Většina se vyplnila, ale v dobrém.
Ky je taky zajímavá osobnost. Vůbec všichni lidé v této trilogii jsou složití, nepochopitelní..ale zároveň tak jednoduší! Kye mám moc ráda. Miluje Cassiu, a rozhodl se respektovat její rozhodnutí. V nitru je ovšem...jiný.
Eli byl nejlepší. Připomínal mi Brama, a byl úžasný, desetiletý kluk. :)

Můj názor

Asi to není kniha, která by ve mě něco zanechala, je někde ve středu toho knižního světa. Průměr když to tak řeknu. Ale líbila se mi, je stejně jako první díl taková poetická, s hlubokými myšlenkami a hlavně spoustou úžasných básniček a zakázaných knížek.
Obálka se mi jako jediná u tohoto dílu nelíbí. Dívka na ní nemá šaty a to neladí s dalšími díly. Ale chápu, že to udělali takhle, ono v šatech rozbíjet skleněnou kopuli? :D
Taky jsem si úžasně dokázala představit kaňony. Červené, oranžové a hnědé, s řekou a sluncem, stromy, loukami a skalami. Prostě úžasně popsané, a myslím že se autorka inspirovala v národních parcích v USA, protože mi je to dost připomíná, i když jsem tam nebyla.
Celkově knize dávám knize 4 hvězdičky, protože 3 jsou na ni slabé, a 5 zase moc silné :)


HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell Ell | Web | 25. listopadu 2014 v 15:30 | Reagovat

Celou tuhle sérii prostě musím mít!
Dobrá recenze :)

2 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 25. listopadu 2014 v 17:12 | Reagovat

Pěkná recenze :) Vypadá zajímavě :))

3 Eliz Eliz | Web | 26. listopadu 2014 v 15:42 | Reagovat

Moc si chci tuhle trilogii přečíst, vypadá dobře. Ale z nějakého neznámého důvodu mi anotace na první pohled připomněla Legendu od Marie Lu. Jinak díky za recenzi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama