Ticho

4. října 2014 v 8:00 | Zoey |  Recenze knih
Název: Ticho || Silence
Autor: Becca Fitzparick
Série: Zavržený
Díl v sérii: 3
Nakladatelství: Egmont || 2011
Počet stran: 415
Anotace: Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.


Becca Fitzparicková

Je autorkou známé ságy Zavržený, kdy první díl vyšel v roce 2009 a měl obrovský úspěch. Vystudovala zdravotnictví, ale brzy tento obor opustila a zaprodala duši vyprávění příběhů. Pokud zrovna nepíše, nejspíš slídí ve výprodejích po botách, běhá nebo v televizi sleduje kriminálky. Žije v Coloradu.

Děj

Nora se probudí v noci na temném hřbitově a nemá ponětí proč. Když jí noční vrátný nahlásí policii, a ti v ní poznají už přes tři měsíce pohřešovanou dceru Nořiny matky, svět se jí obrátí vzhůru nohama. Jediné na co si vzpomíná je že měla strach z toho, že přijde pozdě na biologii.
To bylo v dubnu, a Nora se ocitá s amnézií v září. Ztratila pět měsíců života někde ve své paměti, a nemůže je vrátit zpátky. Navíc si její matka začala s bohatým Hankem Millarem- a jeho dcera Marcie upřímně Noru nenávidí, což je mimochodem vzájemné.
Navíc je tu ještě hromada dalších věcí a spojitostí, které Nora musí pochopit a spojit dohromady. Kdo jí koupil tohle auto? Proč se ocitla na tom hřbitově, kdo je jejím únoscem? Může to být tajemný Jev, nebo ten svět děsivých nefilů, nebo jak se jim říká..Nora si neumí představit co by se ještě mohlo stát.

"Pravda je děsivá, ale nevědomost je horší."

Postavy

Nora se dost změnila, ale protože tady v tomto díle vlastně ztratila paměť, minimálně na začátku byla pořád ta hodná holka, která má dobré známky a kontroluje zámky na oknech rovnou třikrát. Po jejím návratu domů se pokusila zapadnout zpátky do normálního života- ale nedaří se jí to, protože záblesky vzpomínek, děsivé sny i vzkazy nebo jen to odmítnutí ve škole, plus matčin románek s Hankem jí to dohromady rozhodně neulehčují. Někdy mi přišla dost unáhlená, otravná- ale pak jsem si představila jak by bylo mě...
Patch, neboli Jev, jméno, které se mi vážně nelíbí- ale dost už. Štvalo mě, a to fakt hodně, že se ti dva vlastně nikdy neviděli, z pohledu Nory. Jejich láska jako by nikdy neexistovala, a Patch vypadal, že ani nechce aby se znovu objevila. Později jsem pochopila proč, ale ze začátku mě to štvalo.
Dál tu byla Vee, Nořina nejlepší kamarádka. V ničem se nezměnila, až na to že teď nemá ráda kluky. Jinak je pořád úžasná kamarádka, a moc bych si ji přála poznat.
Scott Parnell, nefil. Ale hodný, který se nechce účastnit války. Moc jsem si ho oblíbila, mnohem více než Patche. Byl pro Noru něco jako starší bratr, a vzhledem k minulým dílům se choval mnohem lépe. Vtipný a okouzlující jako vždy, a bylo mi ho místy líto.
ZatoHank Millar byl proradný, příšerný nefil. Vedl nefilim do války proti padlým andělům, a Nora byla klíč celé situace. Konec mě dost překvapil. Autorka mě na posledních stránkách přiváděla k šílenství, a opravdu mě dost naštvala některá její rozhodnutí.

Můj názor

Celkově si myslím, že Becca přidala Nořinu amnézii jen aby knihu prodloužila o dvě stě, sto padesát stránek. Protože jinak se tam toho nemělo moc co dít, jen konec to vylepšil, ale nad začátkem jsem si říkala- já tu knihu vážně zahodím. Měla jsem co dělat abych překousla tu hromadu věcí.
A na konci...to co se nakonec stalo s Norou mi taky přijde dost přehnané. Nechci přímo říkat co přesně se dělo, ale Nora už není ta Nora, kterou jsem mívala ráda. Štve mě to.
Obálka se hodí k předchozím dílům, a docela se mi i líbí. Anotace mi sice moc nesedí k celkovému příběhu, ale nemohli tam napsat že všechno zapomněla, to zase chápu. Ale v anglické anotaci to je normálně všechno pěkně napsáno. No logika, známe.
Ticho mě moc nenadchlo. Čekala jsem přece jen trochu víc, a myslím že od druhého dílu to jde trochu do kytek. Na stole mi leží už přes dva týdny poslední díl, Finále, a nějak se stále nemám k tomu se do něj pustit. No nic uvidíme, výpujční doba se krátí, takže se do toho dám jen co dočtu Kostičas :))

HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 4. října 2014 v 8:13 | Reagovat

Tu sérii znám, ale nečetla jsem ani jednu knížku a celkem mě to mrzí.
Snad se k ní někdy dostanu.
Pěkná recenze.

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 4. října 2014 v 20:29 | Reagovat

Nečetla jsem a ani nehodlám :D Jen se divím, že jsi dala takový počet hvězdiček, když se ti kniha nelíbila... :-) Pěkná recenze

3 Zoey Zoey | Web | 4. října 2014 v 21:21 | Reagovat

[2]: Omylem jsem přidala jednu! :D :D jsem fakt nemožná :D

4 Andy Zaphir Andy Zaphir | Web | 4. října 2014 v 23:38 | Reagovat

Mě se úplně zastavilo srdce, když jsem si přečetl ten citát :O Ten je naprosto vážně super :) Moc se omlouvám, ale recenzi jsem jenom tak projel, protože si moc chci přečíst první díl, tak aby mi nebylo nic odhaleno :D Je to blbý, když je první díl tak super a pak je to horší a horší :/

5 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 5. října 2014 v 10:38 | Reagovat

Tahle knížka má hezkou obálku, ale dějově mě nezaujala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama