Finále

14. října 2014 v 8:00 | Zoey |  Recenze knih
Název: Finále || Finale
Autor: Becca Fitzparicková
Série: Zavržený || HUsh hush
Díl v sérii: 4
Nakladatelství: Egmont || 2012
Počet stran: 440
Anotace: Napínavý závěr ságy Zavržený a milostného příběhu mezi padlým andělem Patchem a dívkou Norou s výstižným názvem Finále.
Nora si je svou láskou k Patchovi jistá víc než kdy předtím. I když z nich jejich rozdílný původ a osud může udělat nepřátele, Nora se k Patchovi nikdy nedokáže otočit zády. Nyní však musejí čelit dosud nejvážnější hrozbě. Překoná jejich láska širokou propast, která je dělí? Bude ještě možné znovu vybudovat to, co bylo zničeno? Nepřátelské strany jsou dané - ale na které z nich stojí Nora a na které Patch?


Becca Fitzparicková
Je autorkou známé ságy Zavržený, kdy první díl vyšel v roce 2009 a měl obrovský úspěch. Vystudovala zdravotnictví, ale brzy tento obor opustila a zaprodala duši vyprávění příběhů. Pokud zrovna nepíše, nejspíš slídí ve výprodejích po botách, běhá nebo v televizi sleduje kriminálky. Žije v Coloradu.

Děj
(trochu spoilerů)

Nora přísahala svému otci Hanku Millarovi, že povede nefilskou armádu proti padlým andělům a zničí je, aby se při Chešvanu už nikdy nemohli zmocňovat těl nefilim.
Je ovšem těžké vyhovět spoustě žádostí najednou a vyřešit hromadu věcí- navíc má Nora tajemství jak před svou nejlepší kamarádkou Vee tak i svou matkou, která stále považuje Hanka za úžasného muže. A dokonce povolí Marcii, odvěké sokyni celé rodiny aby se nastěhovala k nim. To už je moc!
Na scéně se objeví i několik nových postav- jednou z nich je i Dante Matterazzi, který Noře dá ďáblotvor- a zde začínají ty pravé problémy. Propukající závislost a navíc hrozba blížící se války Noru deprimuje, a ona a Patch musí vymyslet nějaké řešení- a to rychle.

Postavy

Nora mě v tomto díle trochu štvala. Její chování mi někdy přišlo dost unáhlené nebo naopak úplně protahované, zpomalené. Hodně se změnila, viděla jsem v ní od prvního dílu obrovský, téměř hmatatelný rozdíl. Chápu ovšem její jednání, protože kdo by chtěl mít na hlavou hrozbu smrti a války?
Nořina kamarádka Vee v tomto díle také překvapila. Nejen svým úžasným humorem, pochopením nebo potřebou koblih na talíři u snídaně- bylo v tom i něco víc, a dost mě to překvapilo, nečekala jsem to. V epilogu jsem brečela a byla šťastná najednou, protože to čím si Vee prošla...no prostě nechápu jak to mohla zvládnout.
Jako poslední zástupkyni v ženském pohlaví zmíním Marcie. Je to mrcha, a vždycky byla, ale právě v tomto posledním díle, když se nastěhovala k Noře mi přišlo, že ukazuje víc svou pravou stránku a snaží se sblížit se se svou poloviční sestrou. Nakonec se z toho ovšem vyklubala zástěrka pro něco jiného. Každopádně jak byl v epilogu zmíněn, jen jednou jedinou větou, její konec- to mě celkem dostalo. Dalo se to čekat, ale že by to autorka takhle odbyla. Přišlo mi to smutné.
Patche nemám moc ráda. Přijde mi až moc starostlivý nebo romantický, není to úplně typ kluka kterého bych brala. Ale Scott- to už je jiná! Mám ho moc ráda, vůbec kvůli jeho vtípkům jsem četla dál a dál. A na konci jsem zjistila, jak moc potřebuju aby byl v minulých dílech víc! Proč musel být takový hajzlík, a teď..ach jo. Zase jsem bulela jak malá. <3

Můj názor

Protože Zavržený byla vůbec první série, kterou jsem četla prakticky v kuse, dost jsem si ji užila a můžu hodně porovnávat změny u postav. Druhý a třetí díl nestály za moc, ale první a poslední to dotáhly vážně na pět hvězdiček. Ano, dávám závěrečnému dílu 5 hvězd, protože si je zaslouží. Začátek byl sice trochu slabší, ale od první čtvrtiny už to šlo, a do konce jsem se maximálně rozčilovala nad postavami. Jinak vážně skvělé, epilog mě dostal. Nedělám si srandu, málem mě to nadšením srazilo ze židle.
Mohu prozradit, že vše končí happy-endem. Ale varování- nečtěte dopředu (Berry...:D) protože to by vám knihu mohlo zkazit. Mě se to stalo u jedné scény, a mrzí mě to. Takže- žádné dobrovolné spoilery! ;)
Jsem moc ráda že jsem tuto sérii četla, a vážně doporučuji!

HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 14. října 2014 v 18:06 | Reagovat

Zní to zajímavě a má to hezkou obálku :)

2 Chelsea Chelsea | Web | 14. října 2014 v 18:18 | Reagovat

Tuhle sérii bych si fakt hrozně chtěla přečíst!☺Ta obálka je ehm hodně zvláštní.

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 14. října 2014 v 18:52 | Reagovat

Tos mě překvapila, čekala jsem, že tenhle díl bude nejhorší, nebo hrozný a ne naopak :D Ale je super, že se ti to líbilo, já už se asi k této sérii nedostanu, ale to vůbec nevadí. Krásně napsaná recenze :-)

4 Ellnesa Ellnesa | Web | 15. října 2014 v 12:17 | Reagovat

Recenzi jsem si nečetla, protože se na sérii chystám! A hádej co jsem objevila v Levných knihách? Zavrženýho!!! Chci ho dát sestřičce k narozkám, ale předtím si ho ještě přečíst!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama