Aliance

23. října 2014 v 19:25 | Zoey |  Recenze knih
Aliance
Název: Aliance || Allegiant
Autor: Veronica Rothová
Série: Divergence
Díl v sérii: 3
Nakladatelství: Cooboo || 2014
Počet stran: 360
Anotace: Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném - po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.


Veronica Rothová

Narodila se v roce 1988 v Chicagu, kde stále žije. Studovala tvůrčí psaní na Northwestern University a nyní pracuje na plný úvazek jako spisovatelka. Její prvotina Divergence, kterou zasadila do milovaného Chicaga, skončila na šestém místě v žebříčku nejpopulárnějších bestsellerů podle New York Times. Je autorkou celé této velmi úspěšné trilogie, a její knihy si oblíbily stovky fanoušků.

Děj

Tris se s Tobiasem a několika dalšími lidmi vydává za hranice Chicaga, ve kterém to teď jen vře. Hrozí občanská válka a mír je v nedohlednu.
Společně najdou pravdu o celém jejich dosavadním světě nebo frakcích- jsou jen součástí nesmyslného experimentu, který se pomalu blíží ke konci. Všechno je jinak, existuje obrovská modrá planeta- a lži nebo pravda jsou ostřejší a větší než kdy dřív. Stejně tak i válka v Chicagu je na spadnutí, strany se formují a nic už nebude takové jako dřív.

"Jsem živým důkazem toho, že musíme z tohoto města odejít a pomoct lidem za jeho hranicemi."
-Tris


Postavy

Tris byla úžasná. Obdivovala jsem jí, za všechny věci, co vykonala. Kapitoly z jejího pohledu byly moc fajn. To, jak se vypořádala s Calebem, a smrtí tolika lidí okolo ní je prostě obdivuhodné. Její konec mě naštval. Nezasloužila si to! Veronica ji ale vážně skvěle popsala, a Shailene Woodley se ve filmu své role také zhostila znamenitě :)
Kapitoly z pohledu Tobiase byly taky moc zajímavé. Jeho pohled mě docela zaujal, a to jak pak zápasil se zármutkem bylo...neskutečně dojemné!
Caleb- tomu nikdy nedokážu odpustit. Je to tak, nepřirostl mi k srdci, a nějak neumím vyjádřit své pocity k němu. Stejně tak nesnáším Petera.
Bylo mi líto Tori, Uriaha a spousty jiných lidí. Ještě víc mám ráda Christinu, je to úžasná kamarádka. Evelyn a Marcus- Tobiasovi rodiče. Taky kapitola sama o sobě, rozdílné osobnosti stojící proti sobě...


Můj názor

Celkově knize dávám čtyři hvězdičky. Jako závěr série se mi líbila, ale musím vytknout, že to už nebylo tolik nabité akcí a hodně se zde řešila genetika- což někdy bylo poněkud matoucí. Ale rozhodně se to četlo dobře, a trochu jsem se obávala konce. Všichni víme, jak kniha skončí, nebo aspoň většina. Hodně mě to dojalo- nebrečela jsem, ale měla jsem na krajíčku. Rozhodně úžasně popsáno, vystiženo a prostě...spousta věcí vás překvapí a rozesmutní. A vidíte to, jste úplně v té situaci...
Knížka je plná zajímavých myšlenek- obětování, odpuštění, nalezení kousíčku zla v těch druhých a pak rozpoznání sama sebe. Epilog knihu úžasně zakončil. Nemám víc slov, doufala jsem jak nakonec autorka epilog napíše, a mé přání se vyplnilo. Jsem spokojená.
Rozhodně tuto sérii doporučuji! Strávila jsem s ní dlouhou dobu, první díl jsem četla v roce 2012, a prakticky nikdo to neznal, aspoň co si vzpomínám. A moc se těším na Čtyřkovo divergentní povídky :)

HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 24. října 2014 v 20:28 | Reagovat

Je to o hodně slabší než předešlé díly, což zamrzí, protože jsem od toho měla celkem velká očekávání, ale i tak je to dobře napsané. Máš pravdu že je tam hodně té genetiky a přidala bych i politiky. Je to moc nudné a zdlouhavé, ale ten konec to celkem spravil... Jen je škoda, že všude byly dopředu spoilery, takže mnoho čtenářů si to nemohlo vychutnat.. Krásná recenze :)

2 Kate Kate | E-mail | Web | 26. října 2014 v 12:49 | Reagovat

Hodně lidí píše, o kniha byla oproti ostatním dílům zklamání, a je fakt, že byla o něco slabší, ale četla se dobře. :) Akorát jsem ze začátku měla zmatek v tom, z jakého pohledu je psaná. :D

3 Eliz Eliz | Web | 27. října 2014 v 11:48 | Reagovat

K Alianci jsem se ještě nedostala. Upřímně jsem skončila na prvním dílu a nějak se dál nehrnu... Podle tvého hodnocení vypadá kniha celkem dobře, takže možná časem. :-)

4 Fey Fey | Web | 1. listopadu 2014 v 16:35 | Reagovat

Sérii mým velmi ráda, ale jak to zkončilo... no, ale dá se to očekávat, po tom, co všechno dokázala. K sérii se ráda vrátím. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama