Vidím to co vrah

10. srpna 2014 v 8:00 | Zoey |  Recenze knih
Název: Děsivé splynutí: Vidím to co vrah || Slide
Autor: Jill Hathaway
Série: Děsivé splynutí
Díl v sérii: 1
Nakladatelství: Fragment || 2012
Počet stran: 270
Anotace: Vee Bellová si je naprosto jistá, že sestřina kamarádka Sophie nespáchala sebevraždu. Byla zabita. Ona to ví, protože tam byla. Vee má narkolepsii, během záchvatů ale neupadá do spánku. Když omdlí, ocitá se v hlavě někoho jiného a prožívá život skrz jeho oči. Vklouzla například do hlavy své sestře, když podváděla při testu z matematiky, do učitelovy, který pil před začátkem hodiny. Nic ale Vee nepřipravilo na to, co se stalo jedné říjnové noci… ocitla se v hlavě někoho, kdo držel v ruce zakrvácený nůž, a stál nad Sophiiným tělem. Vee přímo zoufale touží někomu sdělit své tajemství, ale kdo by jí věřil? Zní to tak šíleně, že to nedokáže říct ani kamarádovi Rollinsovi, natož policii. Rollinsovi to ale říct stejně nemůže, protože teď už se moc nestýkají, Vee totiž tráví čím dál tím víc času se Zanem. Zamotaná do nebezpečí a děsivých lží, musí Vee sama odhalit vraha dříve, než udeří znovu.Jill Hathaway


Jill se narodila a vyrostla v Iowě, USA. Jako dítě milovala papírové panenky, staré komiksy a psaní. Během dospívání napsala emo poezii a tiskla papírové časopisy, které prodávala za 1 USD v místní prodejně komiksů a prodejně hudebních nosičů.
Po vystudování anglistiky začala vyučovat na střední škole. Společně s manželem vychovává jedinou dceru.

Děj

Sylvie nebo také Vee je normální holka, které rakovina sebrala mámu, a její smrt jí dala docela dost podstatnou věc- narkolepsii. Tato nemoc neboli porucha spánku jí způsobuje nemalé potíže v normálním životě- Vee zničehonic usne a doslova se přenese do cizí mysli, do cizího těla. Neslyší myšlenky, jen vidí cizíma očima, a neumí ovládat tělo, ve kterém je.
Přenosy jsou většinou krátké, a dost vyčerpávající. Vee udržují vzhůru jen kofeinové tabletky, a nic jiného. Nesmí se dotýkat cizích věcí, protože tam mohl někdo zanechat 'otisk' kterým by se pak dostala do jeho těla. Její otec ji považoval za blázna a poslal k psychiatričce, když se mu o tom zmínila. Šílený život.
A navíc se stane svědkem vraždy kamarádky její sestry. Poté zemře další dívka, a Vee má strach o Mattie, protože vše nasvědčuje tomu, že ona zemře jako další...

Postavy

Začnu Vee. Od začátku mi byla sympatická, obyčejný člověk. Mrzelo mě, co se stalo s její mámou, jak trochu nezvládá svůj život, a co se jí děje ve spánku. Ta holka toho moc nenaspala, vážně snad nic! A to nejde, žít beze spánku...
Trochu mi vadily její růžové vlasy, ne, nedokážu si to představit O_o Ale byla hrozně obětavá, statečná a vrhala se do téhle 'detektivky' aby zachránila svou sestru Mattie.
Což je další kapitola. Mattie je typická středoškolačka. Růžová, blonďatá, roztleskávačka, s partou dalších oblíbených holek okolo sebe, balí kluky ze třeťáku. Ale poté, kdy jí zemřou dvě kamarádky, a obojí je prý sebevražda, sesypala se, a docela dost. Poté jsem na ni začala nahlížet trochu jinak.
K jejím mrtvým kamarádkám- u Sophie to byla vražda, již Vee viděla, a u Amber? To se dozvíte. Spolu s hromadou dalších zjištění, která vás nutí přemýšlet kdo je vrahem. Ale věřte mi, adeptů moc není a já to tušila tak nějak od první chvíle, kdy se tam objevil on. Nebyl úplným vrahem, ale vlastně JO.
Dál tu mám Rollinse, Veeina nejlepšího přítele. Chvíli jsem si říkala- je to vrah? Ale byl to vážně hrozně milý kluk, s nelehkým životem, a opět- tak nějak Vee zachránil před znásilněním a to je k sobě připoutalo.
Poslední je Zane a jeho máma, Evelyn. Zane byl sexy kluk, nový na škole, a s Vee se ihned spřátelil. To, co se s ním stalo mě opravdu dostalo. Evelyn měla poměr s Veeiným tátou, což je trošku víc ošemetnější situace, nechci toho moc prozrazovat.

Můj názor

Celkově to nebyla ani moc detektivka ale spíš trochu bláznivý příběh o holce, co nespí. Ale má to své plusy i mínusy, samozřejmě. Bylo to fajn, oddechovka, s pěkně uzavřeným koncem :) A proto nechápu proč vyšel i druhý díl a je to série! Narazila jsem na to na internetu a jsem docela...zmatená? Jo, protože to je prostě zřejmě jen přilepené, a není to moc- no co sem četla anotaci, nic moc od toho nečekám, a asi si další díly nekoupím.
Knihu jsem pořídila hrozně levně ^^ Za 30 korun v Levných knihách, a jsem docela ráda, že ji mám. Líbila se mi. Ta obálka sice není nic moc světoborného, ale docela sedí k příběhu.
Celkově? Knížku doporučuji na jedno odpoledne, a myslím, že víc už slov nemám! :)

HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jany Jany | Web | 10. srpna 2014 v 12:04 | Reagovat

Recenze se ti vážně moc povedla. Knížka je zajímavá a rozhodně se do ní musím někdy pustit. :)
Jinak bych ti chtěla oznámit, že dočasně pozastavuji svůj blog. :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 10. srpna 2014 v 16:32 | Reagovat

Je to prý příjemný oddechový příběh a druhý díl je podle dost lidí o něco lepší. Napínavější a líp napsaný, ale já sama nevím, protože jsem nečetla ani jeden díl, i když bych časem jako takovou oddechovku chtěla. :-)

3 Kate Kate | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 8:41 | Reagovat

Ta autorka mi ve tváři troch připomíná Selenu Gomez. :D
Jinak, taky jsem váhala, jestli si to mám přečíst nebo ne. :)

4 Angela Angela | Web | 12. srpna 2014 v 22:36 | Reagovat

Knížka vypadá dost zajímavě, ráda bych si ji někdy přečetla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama