A proto tak ráda zírám nahoru

22. srpna 2014 v 8:01 | Zoey |  Téma týdne

Untitled

Tak rovnou na začátek- kdo by neměl rád hvězdy? Hodně často je sice nevidíme, protože nad městy se vznáší smog a zahaluje oblohu, ale když je potom někde místo v přírodě a vy se podíváte nahoru- tak vidíte úplnou nekonečnost! Ta obloha, to, že nedohlédnete na její konec, a na ní je pověšeno tolik třpytivých světel, jako by všechna hlídala každičkou duši na téhle planetě.
A viděli jste už někdy padající hvězdu? Pokud ano, doufám, že jste toho využili a něco si přáli. Třebaže v to splnění nedoufáte, stejně jste si třeba na chvilinku pomysleli- co kdyby?
Lidé věří ve všechna možná náboženství, lidi nebo věci. Protože potřebují svést případný neúspěch na někoho nebo něco. Ne vždy, ale občas- občas se to stává i mě. Pořád jsme jenom lidi.


Taky jsem hodně přemýšlela o souhvězdích. Velká a malá medvědice, Velký a malý vůz- měli i jiné příběhy svého vzniku než jen seskupení několika hvězd do určitého tvaru? Věřím, že ano, že každý ten obrazec má nějaký svůj význam a příběh.
Občas mě taky napadá děsivá myšlenka ohledně těch mimozemských civilizací. Určitě tuší, nebo ví, že tu jsme. Někdy si říkám, že naše planeta je jen pokusný králík, a my ještě poslušnější ovečky. Chtějí ti cizinci vidět, jak se popereme s Tsunami? Pošlou ji na nás. Tornádo? Proč ne. Ale to je všechno takové konspirační- tyto přírodní jevy jsou vysvětlené. Kdo ví, co ještě přijde. Popostrčili ti v jiných galaxiích, jejichž ovečky možná jsme, slavné vynálezce k jejich úspěchu? Newtona, Einsteina, nebo Edisona? Nebo pomohli doplout Kolumbovi k břehům Ameriky? Je to všechno o hádání a otázkách, a celkově se nedostaneme k ničemu.
Takže...co třeba kruhy v obilí? To už je trochu něco jiného. Viděla jsem o tom jeden zajímavý dokument. Skupina vědců celou noc seděla na pahorku a pozorovala jedno určité pole. Někdy ve tři hodiny rádno zaregistrovali silný záblesk, který prolétl okolím, vše filmovaly kamery. A ráno? Bum, nový obrazec.
V tomhle se lidé rozcházejí. Ale přátelé- na většinou nerovném povrchu nedokážete ze země vydupat nenápadně nějaký obrovský obrazec. Je to téměř nemožné. Vlastně úplně. A další věc- jak je možné, že na poli kde se pěstovala pouze pšenice lehly všechny její klasy, a ve smíšeném poli pouze klasy pšenice a klas žita zůstal stát uprostřed zatáčky? To je důkaz toho, že je ta "tiskárna" či co obrazce v řekněme "mimozemském plavidle" vytváří, je naprogramovaná jen na určitý druh obilí.
Stejně by mě zajímalo, jestli se na nás koukají. Minimálně si určitě kontrolují stav na Zemi. Ale to bych zněla jako fanatik, což nejsem. Jen je trochu divná představa, že nás Velký bílý bratr sleduje.

my edit :)

Toulky ve hvězdách...jak já bych chtěla. Ale jen za 100 procentní bezpečnosti, že se vrátím domů, a že neskončím s hlavou v pejru, tedy v oblacích, no. Doslovně. Vidět ten nekonečný vesmír, řekněte, nebyla by to nádhera? Děsivá, ale nádherná.
Za mě jako čtenáře doporučuji jednu vesmírnou trilogii- Loď mezi hvězdami od Beth Revisové. Je to o dívce, která pluje na lodi vesmírem na novou planetu. Všechno je ale trochu složitější, než se na první pohled zdá, a nakonec i osidlování nové planety je těžší, než být mělo. Knihy u nás všechny vydalo nakladatelství CooBoo, v češtině i slovenštině, a rozhodně jsou bezvadné. Už kvůli příběhu, obálkám a...
A právě kvůli těm hvězdám, které mi ukradly srdce a odnesly si ho s sebou na oblohu.

Zoey

--------------------------------------------
Obrázky z weheartit.com
2014
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 22. srpna 2014 v 18:45 | Reagovat

Velmi zájímavý článek. O podbných tématech by se dalo diskutovat strašně dlouho, protože je na to tolik názorů. Já mám hrozně ráda hvězdy, což se trochu vylučuje, když se bojím tmy 8-O ale nevadí. A já doufám, že jsme jen ovečky. Protože jestli jsme my ti špatní, tak doufám, že tam někde ve vesmíru jsou další ovečky v mnohem lepší verzi bez válek a pohrom. To je hezká pomyšlení. :-)

2 All All | Web | 27. srpna 2014 v 19:08 | Reagovat

Moc pěkný článek. Úchvatný. :3 Hvězdy, hvězdy, přesně moje srdcovka, ačkoli nejediná o níž mluvíš, neb mi kolikrát povídáš téměř z duše. Trochu děsivá představ, že nás vlastně někdo možná ovládá, či sleduje, ale ať je tam nahoře v dáli cokoli, já bych dala nevím co za to se tam podívat! :')

3 Kate Kate | E-mail | Web | 5. září 2014 v 20:48 | Reagovat

Mám to stáhlé, tak uvidím, když se k tomu dostanu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama