ISLS- International Summer Language School

28. července 2014 v 8:00 | Zoey |  Drobnosti každodenního života


14.- 25. 7. 2014
Ahoj!
Takže, jak jsem se již v minulém článku zmínila, chtěla jsem sepsat článek o mojí letní škole. A tady je! Na začátek chci jen říct, že chápu, pokud někdo nechápe proč chodím i v létě do školy, ale jsem už taková. Chytnu příležitost za pačesy, ráda se učím novým jazykům, a o to v tomhle případě šlo. Samozřejmě, že bych tam nešla, pokud by to byla fyzika nebo matematika. Ale angličtina mě baví, a tak je tohle bezvadná příležitost ^^

Začnu prvním dnem, bylo to pondělí. O tom, že na tento kurz půjdu, jsem věděla téměř půl roku dopředu, a nebyla jsem nervózní, dokud jsem se ráno nevzbudila. Byla jsem zvědavá, a těšila se, ale zároveň se klepala co se týče nových přátelství, učitelů a učení.
Na univerzitu, kde se celý kurz a nejen tento konal, jsem dorazila o hodinu dřív. Zaprvé z důvodu, že jsem neznala trasu, zadruhé protože jsem si ještě musela vyzvednout jízdenku a zatřetí, protože mamka mě doslova vykopla z domu (:D). Budovu, kde jsem měla mít třídu jsem našla, ale až potom, co jsem se rozhlížela jako pitomá a teprve po 10 minutách uviděla tu veelkou ceduli s nápisem Mezinárodní jazyková škola ^^
Naštěstí bylo v univerzitě Crosscafé, kde jsem si sedla a očkala, dokud nebyl čas jít. Netušila jsem, že tam budu trávit i tolik dalších dni, každopádně to tam bylo skvěle zařízené. Stihla jsem tam hned i potkat dvě holky, co znám, obě ale mířily úplně jinam a za jiným cílem.

Za deset devět jsem vyrazila najít svou třídu. Celý komplex univerzity je obrovský, je tam několik oborů a spousta budov. V té mojí 'hlavní' budově jsem nejdřív šla na úúplně jinou stranu a musela se vrátit, protože číslo mojí učebny nikde nebylo! Takže of course jsem si to řízla na tu druhou polovinu, a konečně našla UL206.
Nejdřív jsme udělali na chodbě takové dva kruhy v sobě, jeden z žáků a druhý z učitelů. Postupně jsme se posunovali, a promluvili takhle s každým. Nejčastější otázkou bylo Jak se jmenuješ a Odkud jsi.

Potom jsme zašli do svých tříd, anglických nás tam byly tři. Nás bylo celkem třináct, a všichni ve stejném věku. Náš první učitel na první hodině se nám představil jako Luke a pak jsme se představovali my.
Celkem jsme měli čtyři učitele, tři na hodinu a půl a jednoho jen na čtyřicet pět minut. Vyučování bylo od devíti hodin do půl čtvrté, což je docela dlouhá doba, ale s přestávkami a pauzou na oběd se to dá zvládnout.
První den to bylo hodně o tom, že jsme se poznávali. V mojí třídě naštěstí nebyly žádné problémy, zvládali jsme se celkem v klidu. I učitelé byli fajn. Luke, Edita, George a Anita. Luke je z Británie, Edita je Češka, ale mluvila s námi anglicky, stejně tak i George, a Anita je z Austrálie.

Bála jsem se toho, jak budu rozumět. Ale bylo to úplně v pohodě! S Lukem jsme hodně mluvili na různá témata, Anita s námi hrála divadlo, Edita si zase vymýšlela Bingo a papírky, a George s námi hrál bezvadné hry :)
Druhý den a i ty další probíhaly v klidu, pohodě a byla sranda. Užili jsme si to úplně všichni, potkala jsem nové lidi a i ty, co už znám, a navázala spooustu nových přátelství. Nelžu! Byly to skvělé dva týdny.
Také jsme natáčeli videoklip k písničce Happy od Pharella Williamse :) V tom videu jsem sice jen na pár vteřinek, ale jsem tam!

Taky jsme dostali úkol od George :) Měli jsme se zeptat pěti cizinců na několik věcí. S holkama jsme tedy seděli v Crosscafé a postupně někoho oslovili. Překvapilo mě, že američané hodně tvrdili, jak je Česko skvělá země. Ale opět- navázali jsme nová přátelství a dozvěděli se zajímavé věci :)

Z učitelů jsem si nejvíce oblíbila přávě George. Jeho hodiny byly hrozně fajn, nasmáli jsme se a hráli dost vtipné hry. Byl o deset let starší než většina z nás, ale někdy jsem měla pocit, jako by mu bylo čtrnáct nebo třináct.
Po dobu kurzu jsem potkala hrozně moc lidí, nových i těch, které už znám. Poslední den jsme hráli Pictionnary a vyřvali si u toho hlasivky a taky hodně fotili. Myslím, že ty dva týdny utekly jako voda, a pak už jen ten pátek, kdy jsme dostali certifikáty, Luke nám popřál 'Good luck' a my se rozběhli všemi směry. Nejsmutnější část celého kurzu, řekla bych. To ranní vstávání mi sice chybět nebude, ale zase ta dennodenní angličtina ano. Naučila jsem se spoustu nových věcí, a zlepšila se. Jsem zvědavá, jak to bude v srpnu s tou francouzštinou ^^
Děkuju všem za bestovní dva týdny! Barče, Majdě, Veru, Vojtovi a dalším holkám a klukům ^^ Jste skvělí.

Jeden z našich projektů v Georgově hodině. Měli jsme vymyslet něco užitečného, a Panda, the friend killer byl výsledek...no co máte dělat když jste jediná holka ve skupině! Ale i já jsem souhlasila, že pandička bude nájemným vrahem :D

Foceno ve čtvrtek, po představení, kdy jsme hráli naše vymyšlené scénky. Ten na zemi je Vojta, a ta paní v modrém Anita :D
Mě tu nenajdete ^^

Holky dělaly selfie s učitelkou :D

Já a Veru :)


Foceno poslední den, dvě třídy dohromady...jsem dole.

Moje nejoblíbenější a taky nejrozmazanější fotka s Georgem! :3 Museli jsme se nechat vyfotit ^^
Už chápete proč byla ta škola tak fajn? ;) Vypadá jako Shia Labeouf z Transformers!

A nakonec všichni účastníci letní jazykové školy! ^^
Jsem něěkde vlevo :)

Zoey
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 28. července 2014 v 14:48 | Reagovat

Je super, že tě to baví. Já bych šla třeba na matiku, ale na angličtinu asi ne, protože mi vůbec nejde. :D Ale zase bych se možná něco naučila, tak nevím. Ale my u nás nic podobného nemáme, což je i docela škoda. Ale je super, že se ti to líbí a užíváš si to. :-)

promiň, že ruším, ale chtěla jsem ti říct, že pokud mě máš někde zapsanou, tak si prosím změň adresu z myfantasyworld-myparadise.blogspot.cz na http://knihy-v-srdcich.blogspot.cz
-Ilona Doležalová (Ilon-ká**)

2 V. V. | E-mail | Web | 30. července 2014 v 11:35 | Reagovat

Já jsem byla na Maltě v podobné jazykové škole. Jen to bylo s tím rozdílem, že tam nebyli vůbec žádní Češi. :D

3 Kate Kate | E-mail | Web | 30. července 2014 v 18:27 | Reagovat

Já bych se nedomluvila. :D Nevěřila bych si, a byla bych šíleně nervózní. Nemohla bych tam jet. :(
Ale je hlavní, že sis to užila. :)

4 Angela Angela | Web | 31. července 2014 v 9:13 | Reagovat

Je skvělé, že sis to užila! :) Stejně jak píše Kate - asi by to nebylo pro mě, protože bych si nevěřila, byla bych nervózní a vůbec bych se nedomluvila. :D

5 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 31. července 2014 v 13:51 | Reagovat

To muselo být zajímavé.. Taky bych něco takového brala, ale nejspíš bych se nedomluvila :D Pandá:3

6 Ellnesa Ellnesa | Web | 3. srpna 2014 v 18:21 | Reagovat

Musela to být zajímavá zkušenost, ale já bych si na něco takového asi netroufla. Tedy minimálně do té doby, než se trochu zlepším v jazycích ;-)
Hezký článek plný fotek, takové mám nejradši!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama