Best friends

15. června 2014 v 8:00 | Zoey |  Drobnosti každodenního života
one and only.

Vždycky jsem přemýšlela o tom, kdo je vlastně nejlepší přítel. Co by měl mít za vlastnosti, jak by se měl chovat, jak by vypadal...
Ale po čase, když jsem svým myšlenkám dala čas, mi došlo, že na tom vlastně vůbec nezáleží. Minimálně na tom vzhledu.
Nejlepší přítel by měl být ten, který s vámi prožije špatné i dobré, bude vás mít rád i přes to, že ho budete štvát a občas se k němu chovat jak pes ke kočce. Je fajn, když si máte společně o čem povídat, čemu se smát. A samozřejmě je nejlepší, když mu můžete říct úplně všechno.
Já osobně mám na takovéhle lidi hodně štěstí v neštěstí. Od školky se znám s mojí zlatou Clary (přezdívka ;)), ale pořádně jsem se s ní začala bavit až teď, když se na mě moje "nejlepší kamarádka" vykašlala. Ve školce jsme si hrály na písku, na prvním stupni jsem měla kamarádku která pak zmizla na gympl. A teď. JAK jsem mohla být tak slepá, měla jsem ji vedle sebe celých jedenáct let a tak nějak se s ní bavila jen okrajově. Promrhala jsem tolik času!
Teď to doháníme. Bavíme se spolu většinu dne i noci, buď normálně ve škole, cestou domů nebo přes sociální sítě nebo skype. Mám pocit, že bez ní nevyržím ani hodinu dne.
Dál tu mám Lucku. Ve druhé třídě jsem byla její první kamarádka, když se přistěhovala z Nového Zélandu. Neuměla pořádně česky, ale spřátelily jsme se hned...Pak se to nějak rozpadlo, ani nevím proč, ale teď jsme zase spolu. Její kamarádky se na ní vykašlaly, ty moje taky, a v nouzi najdeš přítele, říká se. Já, Clary, a Luci jsme teď nerozlučná trojice.
Mívala jsem kamarádku, ale ta před rokem šla na jinou školu, a tu druhou to se mnou nebavilo a přidala se k takové té "lepší" partě, se kterou je prostě větší sranda. Má taky blog, většina ji asi znáte...já už ale ne. Nehlásím se k ní. Chová se jako kdyby byla nejlepší, ale přitom ještě v šestce jí všichni opovrhovali.
Ale zpátky, nebudu si tu vylévat srdíčko.
Mám tedy nejlepší kamarádky, a jsem šťastná. Ale je to tak iritující. Už jen rok, co nám zbývá. Pak se rozběhneme na střední, a věřte mi, asi už je neuvidím. Jedna do Prahy, druhá do Brna...
Mám i kamarádku na sboru, Veru :3 Ta je ta nejmilejší, nejhodnější holka na celé planetě! Mohla bych s ní trávit hodiny v kuse (a taky že vlastně trávím- v divadle, na sboru, v zahraničí) a nebudu se s ní nudit. Taky to neměla zrovna lehký, ale dostala se z toho a je v pohodě. Ne asi úplně, protože všechno zanechá nějaké šrámy, ale chci jí co nejvíc pomoc a podpořit, aby jí bylo líp a konečně si začala věřit! (Viď Veru ;)) Je skvělá ve volejbale, zpěvu, vaří boží Ratatouille i když jsem ho ještě neochutnala ale vím že je boží, a je hezká a hodná. Pořád s ní mám o čem mluvit, a vím, že mi do matury nezmizí...
Milujeme ty, kteří nás odmítají, a odmítáme ty, co nás milují. A pak, na konci přesně vyměřeného časového úseku, si uvědomíte tu pravdu a pak se prostě...propadnete do prázdna.
Ke kamarádovi je nejlepší chovat se přirozeně. Žádné přetvářky, ale prostě upřímné nálady, tváře a slova. A on, pokud vás má vážně rád, za to bude rád.
Je fajn mít za nejlepšího kámoše i kluka. Umí na to nahlížet zase z jiné strany, a většinou to řeší po svém. Prostě se se mnou nebaví, a co. Půjdu se bavit s někým jiným.
Nebrnká jim to na city, mají jednoduché a logické vysvětlení, a obejde se to bez desítek SMS a tak dále. Za to mám ty kluky ráda. Mám pár kamarádů i mezi nima, a jsou neskutečně v pohodě :)

Na závěr doufám, že i vy ostatní máte své nejlepší kamarády a kamarádky, a že jste si prošli růžovější cestou než já s tím věčným handrkováním s jednou holkou, a pak mi zbylo tak málo času...Víte, dlouholetému kámošovi věříte, a nechcete uvěřit tomu, že se na vás vykašlal. A proto jsem ztratila ještě víc času s tou holkou, co stejně stojí za prd...
A co vy?
Zoey

delightful | via Tumblr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 15. června 2014 v 14:32 | Reagovat

Napsala jsi to úžasně :) Já mám nejlepší kamarádku od školky, která se jmenuje Adél...no vlastně měla jsem, změnili sjem se obě a už se moc nebaví a jen se hádáme, ale mám i svou úplně nejlepší kamarádku Nicol a chodíme spolu do třídy a asi i na střední spolu budeme a pak asi i na vejšce :)
Každý z nás by měl mít nejlepšího kamaráda, který by mu pomáhal a hlavně by k němu měl důvěru :)

2 Ella Monurová Ella Monurová | Web | 15. června 2014 v 20:38 | Reagovat

No, já jsem se vlastně přistěhovala sem a šla jsem na skoro začátek pátého školního roku (5. třída) a našla jsem si hned pár kamarádek, jedna je na jiné škole a teď se spolu tak nějak moc nebavíme, s druhou se bavím celkem dost a s třetí taky (někdy jsme taková trojka) a ta čtvrtá byla moje nejlepší kamarádka, ale pak přišla jedna nová holka na školu a naše kamarádství bylo v háji. Celkem mě to mrzí. Pak mám, ale ještě super kamarádku /s kterou jsem byla v Bulharsku/, akorát má teď poslední dobou divnou náladu a není ji dobře. .. Takže asi tak:)

3 Milenne Milenne | Web | 16. června 2014 v 7:13 | Reagovat

Já si skutečnou a upřímně pro sebe tu nejlepší kamarádku našla až v říjnu minulého roku. A naprosto chápu, jak se cítíš. Jakmile jí hodinu neslyším tak chytám hysterii.
Trávím s ní v podstatě celý svůj čas, pokaždé, když můžu a myslím, že ona to má stejné. Skutečně mi na ní záleží a kdybych ji ztratila, jako tady píšeš ty (mimo jiné mě to vážně mrzí. Nesnáším takovéto lidi. -_-), asi bych to nepřežila.

4 Zoe Haak Zoe Haak | Web | 16. června 2014 v 18:00 | Reagovat

Můj nejlepší přítel - nikdo z třídy. Jen a jen Nemesis s Neimou. Jsou pro mě sestry a jedině s nimi se umím pořádně vtáhnout do diskuze. Jsou obě ale o dva roky mladší, tak mě kvůli tomu moji spolužáci odsuzují. Ale jsou pro mě jako rodina. A já si slíbila, že svoje sestry ochráním. Teď už všechny sestry. :-D

5 Andy Zaphir Andy Zaphir | Web | 17. června 2014 v 15:52 | Reagovat

Ahoj ;)Nominoval jsem tě do Blogger tagu přímo tady --> http://andywonderbooks.blogspot.cz/2014/06/blogger-tag.html .. doufám že ti to nevadí a budu moc rád za tvoji účast. Podrobnější informace máš v článku. Zatím ahoj, Andy. Až budeš mít článek hotový tak mi napiš. ;-)

6 Kate Kate | E-mail | Web | 27. června 2014 v 15:31 | Reagovat

Ten citát, co tam máš... Odkud je, já si nemůžu vzpomenout, kde jsem ho četla. :D
A jinak, máš naprostou pravdu. Nezáleží na tom, jak náš nejlepší kamarád vypadá, hlavní je, jaký je uvnitř. ;)
Já jsem se nedávno, no, pár měsíců už to bude, po cca 15 letech "přestala" pořádně bavit s mým nejlepším kamarádem, a ze začátku to bylo hodně těžký. jasně, pořád se spolu bavíme, ale ne tak, jak kdysi, a i když jsem o tom tenkrát hodně přemýšlela a myslela si, že ho potřebuju, vlastně to tak úplně nebyla pravda, ale to je jedno. Bylo to hodně zamotané, a já ještě teď pořádně nevím, co k němu cítím, ale stejně, našla jsem si skvělé kamarádky ve třídě, a i když jsem dneska oficiálně ukončila základku, ještě čtyři roky mě s nimi čekají. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama