Vampýrská Akademie: Krvavý slib

5. května 2014 v 10:38 | Zoey |  Recenze knih
Název: Krvavý slib||Blood promise
Autor: Richelle Mead
Série: Vampýrská Akademie
Díl v sérii: 4
Nakladatelství: Domino||2010
Počet stran: 368
Počet kapitol: /
Anotace: Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?


MŮJ NÁZOR


Knížku jsem četla v rámci mého malého re-readingu, a nesmírně se mi tenhle díl líbil. Očekávala jsem, že se mi tolik líbit nebude, ale nakonec se z toho vyklubalo další skvělé počtení. V tomto díle to bylo hlavně o Rose, když putovala křížem krážem Ruskem a Sibiří, hodně o sobě přemýšlela. A hlavně taky o tom, že musí zabít lásku svého života, Dimitrije Belikova, který se stal nedobrovolně Strigojem.

Poté, co z Adriana dostala peníze, a v Rusku strávila několik týdnů, dorazila Rose do Petrohradu. Tady doufá, že najde buď Dimitrije samotného, nebo alespoň jiné Strigoje, kteří by ji k němu dovedli. Místo toho se ale setká s alchymistkou Sydney, které vadí že Rose zabíjí Strigoje a ona to musí tzv. uklízet. Rose se dozvídá o alchymistech, o Sydneině práci, a po útoku Strigoje a setkání s dušemi mrtvých se zhroutí a neznámý cizinec Abe Mazur ji doveze do malého městečka Omsk.
Po probuzení Rose poznává Dimitrijovu rodinu. Babička Jeva, Victorie, Karolína, a další sestra se svými dětmi a pak Olena, matka Dimitrije. Dhampýrka jim sděluje tu krutou zprávu a poté co je upořádán pohřeb se rozhodne zůstat, dokud nebude vědět co dál.
Abe Mazur ji ale v Omsku a Rusku celkově nechce a snaží se ji dostat domů. Pak Rose potkává skupinu nezaslíbených dhampýrů- strážců, kteří bojují a loví Strigoje na vlasntí pěst. Chtějí ji přibrat k sobě, ale Rose nesouhlasí.
Jenže potom musí kvůli Abeovi odjet, a tak se k nim přidá. Několik dní loví Strigoje v jednom větším městě, ale pak přijde Dimitrij...
Rose se dostane do zajetí, a pod vlivem endorfinů jí dělá potíže vůbec něco vymyslet. Ale ona Dimitrije musí zabít. Slíbila to.

Mou nejoblíbenější postavou byla Rose, jelikož byla tak nějak jediná a normální, i když jí v určitých chvílích pěkně hrabalo :D Dimitrij tady byl chladný a krutý (co čekáte od Strigoje :D ). A ostatní jsme tolik neviděli. Jen skrz pouto mohla Rose sledovat Lissin život, a mluvit s Adrianem skrze sny- ale i od toho potom upustila. Lissa se v tomto díle dost pohádala s Christianem a objevila novou kamarádku- Avery. Z té se vyklubalo pěkně nepříjemné překvapení...
Postavy, hlavní i vedlejší, Dimitrijova rodina, nezaslíbení dhampýři byly nesmírně propracované.

Celkově knihu hodnotím velmi kladně, tenhle díl byl stejně i jako předchozí nesmírně povedený. Dávám za celou knihu pět hvězdiček a těším se na další díl, jelikož tenhle díl nám toho zase nasliboval..docela dost. Máme se na co těšit! :D

UKÁZKA

Let trval dobrých třicet hodin.
Dostat se z prostředku Sibiře doprostřed Montany nebylo tak snadné.Letěla jsem z Novosibirsku do Moskvy,do Amsterdamu, do Seattlu a pak do Missouly.Čtyři různé lety.Pět různých letišť.Spousta pobíhání.Bylo to vyčerpávající.Když jsem se v Seattlu vrátila do Států a podávala pás úředníkovi,pocítila jsem něco podivného - radost a úlevu.
Než jsem opustila Rusko,myslela jsem,že by Abe mohl letět se mnou a dokončit svůj úkol sám.Osobně mě předat tomu,kdo ho na tu práci najal.
"Teď už se opravdu vracíš,viď?" ujistil se na letišti."Do školy?Neutečeš někde při mezipřistání a nezmižíš?"
Usmála jsem se."Ne.Vrátím se ke svatému Vladimírovi."
"A už tam zůstaneš?" ujišťoval se dál.Nevypadal už tak nebezpečně jako v Baje,ale v jeho očích jsem přesto viděla určitou tvrdost.
Úsměv mě přešel."Nevím,co se bude dít.Už tam nemám svoje místo."
"Rose..."
Zvedla jsem ruku,abych ho zarazila,a samotnou mě překvapilo moje odhodlání."Dost.Žádný mimoškolní specialitky.Říkal jste,že si vás najali,abyste mě dostal zpátky.Už není vaše práce,abyste mi říkal,co mám dělat pak." Aspoň jsem v to doufala.Ať už mě chtěl zpátky kdokoli,jistě to byl někdo z Akademie.Brzy už tam budu.Vyhráli.Abeho služby už nikdo potřebovat nebude.Přestože vyhrál,nevypadal zrovna šťastně,že mě opouští.

HODNOCENÍ
http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.pnghttp://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/092/171/7af9166907_92231262_o2.png

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 5. května 2014 v 10:45 | Reagovat

Podle mě jsou úžasné úplně všechny díly :3 :D Krásná recenze. Díky ni si to všechno připomenu

2 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 5. května 2014 v 12:05 | Reagovat

knihu jsem nečetla, ale možná to napravím:)

3 Kate Kate | E-mail | Web | 5. května 2014 v 16:31 | Reagovat

Já už se na to taky strašně těším. :)

4 Casion Casion | Web | 6. května 2014 v 15:55 | Reagovat

Celá séria je super, mám rada jej cestovanie po Rusku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama