1) Sněhurka

18. října 2013 v 13:56 | Zoey |  Pohádková 15 Days Writing Challenge

SNĚHURKA


Před dávnými lety žili ve velkém paláci král s královnou. Nesmírně toužili po dcerce, která by měla vlasy jako havraní peří, rty rudé jako krev a pleť bílou jako sníh, a která by jim dělala jen dobrou pověst mezi lidmi.
Rok co rok marně vyhlíželi pana Čapíka. Ten se sice každý rok stavil na kafe, řekl co je nového ve světě, ale Sněhurku jim nikdy nikdy nepřinesl. Až po dlouhých letech čekání se jim jednoho prosincového dne přání splnilo.
Královna se radovala, král také. Ale vše dopadlo jinak, než by se dalo předpovědět. Královna nezvládala výchovu dítěte, a chůvy už vůbec ne. Malá holčička křičela, plakala, kakala, jedla, nebo spala, ale nic víc jste z ní nedostali. Ani úsměv, ani slůvko. V šesti letech začalo vzdělávání této malé tvrdohlavky. Ale to bylo ještě horší! Šest učitelů se u ní vystřídalo, a jediné co se za ty tři roky naučila, bylo napsat své jméno a naučit se mluvit. Ovšem Sněhurčin slovník se skládal z výhradně sprostých slov- Sněhurka jednoduše odposlouchala své rozzlobené učitele, kteří v záchvatech zoufalství peprně nadávali.
Zlom nastal při třináctých narozeninách. Princezna se rozhodla, že by ráda bojové umění. Král velmi opatrně svolil, ale to neměl. Sněhurka se naučila karate, judo, box i sumo. Ale při provozování posledního sportu musela značně přibrat na váze kvůli dobrým výkonům, a tak už se nevešla do útlých šatů, a střevíčky velikosti 35 pro útlou nožku nebyly nic pohodlného pro její pětačtyřicítku.
Královna samou hrůzou ochořela, a král se rozzlobil. Rozhodl, že Sněhurka půjde do kláštera, kde zhubne, naučí se číst a psát a spisovně mluvit, a kde se stane pravou princeznou.
Kočár Sněhurku odvezl do kláštera. Naproti jí přišlo sedm trpaslíků oblečených v hnědá roucha v čele se zlou královnou/abatyší, kterou před lety postihla silná závislost na jablkách, a byla nucena odstoupit z trůnu a uvolnit místo právě rodičům mladé princezny. Bylo tedy už od začátku jasné, že tu nebude zrovna přátelská nálada.
Ale po čtyřech letech trápení, trestů a mučení se Sněhurka skutečně naučila, jak se poprat se životem. Využívala často svých bojových umění, a sprostých narážek. A proto si získala u trpaslíků /zvláště u Šmudly/ vysoký respekt. Bohužel, v klášteře bylo také tetovací studio a kadeřnictví, a puberťačka ho neváhala využít. Ale když po brzké smrti svých rodičů, kteří zemřeli na srdeční infarkt když spatřili Sněhurku s modrým čírem a tetováními po celém těle, převzala trůn, stala se z ní ta nejhodnější a nejkrásnější královna všech dob- dokonce i prince manžela si našla. Byl to bývalý "známý" staré královny/ abatyše, která se později dokonce stala Sněhurčinou dohazovačkou a rádkyní vůbec. Sněhurka dokonce zavedla v zemi výuku bojových umění, Šmudlu jmenovala svým osobním tatérem, a pro svou rádkyni nechala zasadit sto jabloní.
Zbylí tři trpaslíci v klášteře ( ostatní- jeden se stal tatérem, druhý kadeřníkem, třetí kuchařem a čtvrtý milencem královny Sněhurky) si našli novou abatyši, kterou se nakonec v pouhých pěti letech stala Sněhurčina dcera Sněhubřečka, která neváhala jít už odmalička v matčiných stopách, a dokonce založila v teď už bývalém klášteře první blázinec. Název se stal velmi klíčovým slovem pro další generace- Sněhubřeččin otec Dobřan dostal dokonale vybavené klece a cely, a vlastně celý objekt, který byl v budoucnu značně rozšířen.
A tak žili všichni šťastně až do smrti.
KONEC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 18. října 2013 v 16:04 | Reagovat

Jó, už jsem si četla :-)
Vážně úžasná Sněhurka :-)
Modré číro :-D

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 18. října 2013 v 17:51 | Reagovat

Krásné! Taky bych mohla tu svoji dát na blog, ale na tebe to rozhodně nemá!

PS: Jsi nominována na Liebster blog award - tag. Doufám, že mě moc nezabiješ..:D

3 Kate Kate | Web | 19. října 2013 v 16:56 | Reagovat

Jé, tak tohle mě rozesmálo. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama