PDS

10. června 2013 v 17:06 | Zoey |  Drobnosti každodenního života
Choir logo

Chi, možná jsem Vám o tom už někdy vyprávěla, ale což, já svoje myšlenky na uzdě prostě neudržím, i kdybych chtěla :)

V mém dalo by se říci ideálním podání, by znělo hodnocení tohoto souboru jako dokonalé, nekonečné, nenapodobitelné, no prostě něco neuvěřitelného. Mám hrozně ráda zpěv, a se zpěvem to táhnu už přibližně sedm, osm let. Od školky, prakticky.
Nejdřív jsem jako opravdu malá prošla dva nebo tři roky přípravky, následovaly čtyři roky v souboru pro první stupeň, pak dva roky v přípravce do velkého sboru a s nástupem do sedmičky jsem nastoupila i do PDS. Budu tu už skoro rok, a s tím soustředěním minulý rok v srpnu, to všechno vlastně pořádně začalo.
Poznala jsem skvělé lidi, a hlavně si cením toho, jak jsme jako sbor odkázáni jeden na druhého. A taky, že když to pokazím, není to jako při sólu-tady za vámi stojí ještě dalších sedmdesát lidí, kteří to umí a proto ta chyba nebude tak výrazná.
Zkoušky, pravidelně každou středu. Každou středu potkám moje kamarádky a zazpívám si nějakou tu písničku. Trénujeme pořád a dokola, a vychází z toho naprosto úchvatné songy. Někdy jsou těžké, jindy lehké, až stupidní, ale to málokdy. Většinou máme repertoáry docela dobře promyšlené, zpívali jsme třeba Noc na Karlštejně-komplet celý muzikál i s oblečením a trochu divadlem, nebo Jesus Christ Superstar, a budeme zpívat Starce na chmelu/i s obleky!/.
Některé písničky také doprovází různé pohyby, je pak hrozně hezky vidět, jak je sbor sehraný. Špatnou zprávou je, pokud pohyby neumíte a stojíte v první řadě uprostřed, hned proti sbormistrni, která na Vás celou dobu hází výhrůžné pohledy :)
Sbor ale není jen zpívání, to je taky dřina. Za těch osm, sedm let, jsem poznala spoustu krásně hlasově nadaných lidí, ale i naprosté bačkory, které na sbor chodily jen kvůli kamarádkám. Já sama jsem se za ty roky děsně vyzpívala. Opravdu, do té třetí třídy, možná druhé, jsem zpívala falešně dětským hláskem. Ale pak se to zhouplo a zpívám docela dobře, jak si troufám říci.
Sbor je dřina, to asi chápete. Spoustukrát jsem měla vyzpívané hlasivky, bolení v krku mě pronásleduje poslední dobou pořád, některé noty, jako třeba C3 to je hrůza to vyzpívat až tak nahoru, písničky, které někdy zpíváme, jsou děsné na slova-protože latina mi moc nejde no.
Ale nechci Vás odrazovat, či co. Náš sbor, to je to nejlepší co mě zatím potkalo, co se týče volného času :) Ale jako u každé jiné zábavy je potřeba věnovat tomu nějaký čas. To někteří nechápou.
A věřte nebo ne, sbor je sbor, soubor. Tam úplně cítíte ve vzduchu jak na sebe všichni spoléhaj a že jsou kamarádi. A na soustředění je to vůbec nejlepší. Zpíváte sice každý den celý den, ale to stojí za výsledky. Navíc, u nás se nekladou přílišné meze na to, jak je komu let. Máme tam i dvacetileté a více staré holky, co pořád chodí na zkoušky :) A taky jezdíme na festivaly do Belgie, Francie, Německa a z dřívějších let to byla i Amerika, Kanada. To chodila moje sestřenka :). Zadarmo, protože až do roku 2015 máme fond od města Plzně :)
A naše nádherné červené šaty, bílé, černé a červené šifony, přívěsky ve tvaru srdíček-to všechno je prostě známkou naprostého souladu a harmonie.
A teď několik fotek. Ujišťuju Vás, že na žádné skoro nejsem :)

Soustředění
Takhle to vypadá na málo lidí, ale to se táhne ještě doprava, a pak už mi možná uvěříte, že s těmi chybějícími lidmi, nás čítá sedmdesát.Vánoční koncertS Plzeňskou Filharmonií


A myslím, že jsem Vás teď unudila k smrti. Ale nebojte. Tohle se bude opakovat snad až za dlouho :D Na tento článek najdete odkaz i v menu, kdyby měl někdo zájem si ho přečíst později.
A určitě přijďte, a je mi jedno, jestli si myslíte, že zpíváte děsně a příšerně. Zkoušky máme každou středu od 16:15 do 18:30 pro 1. a 2. hlas a od 17: 30 do 19:30 pro 3. a 4. hlas. Ale to Vás zařadí až po tom, co zazpíváte sbormistrni Bedřišce. Přijďte jak se Vám to hodí, nebojte se, to hlavně. Každopádně asi Vám nemusím přípomínat, že byste měli být z Plzně a okolí, nebo byste byli ochotni dojíždět :) To už je věc vaše, a já vás nenutím do ničeho :)
Tak zatím,
Zoey
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | E-mail | Web | 10. června 2013 v 18:47 | Reagovat

Ták já to mám trošku z ruky :P

2 Berry Lettyen's Berry Lettyen's | Web | 10. června 2013 v 21:51 | Reagovat

Nééé vůbec na žádné fotce nejsi :D :P

3 Angela Angela | Web | 11. června 2013 v 20:06 | Reagovat

Vůbec jsi mě neunudila, je to skvělý koníček. :D Sice si myslím, že zpívám úděsně (a je to i pravda), ale jednu chvíli jsme se se sestřenicí chtěli přilásit do sboru v Jihlavě, ale nakonec asi budeme chodit na dramaťák... :-)

4 Katarína Katarína | Web | 12. června 2013 v 18:10 | Reagovat

Vůbec jsi mě neunudila, vím jaké to je. My jsme sice vokálně instrumentální skupina, ale i tak je sbor nej. koníček.
Vím že jsem z nich nejstarší(táhne mi na sedmnáct), ale i tak je tam od každého něco. Jsou tam solistky (mezi nimi i moje mladší sestra), jsou tam ti kteří se učí na klavír a klávesy, bubny, bonga a kytara. Je nás taky dost, ale hlavně slyšet než jdeme na podium :D

Příští týden máme koncert takže se připravujeme, ale zpíváme úplně jiné písničky. Období Adele už je pryč, u nás tedy vyhrává Because of you. Zpěvu se nic nevyrovná :-D

5 weilyn-story weilyn-story | Web | 12. června 2013 v 18:30 | Reagovat

Našla jsem tě na dvou fotkách :-P :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama