Déšť

31. května 2013 v 15:39 | Zoey |  Drobnosti každodenního života


Jako každé jiné ráno se probudila se srdcem plným falešné naděje, jako každé jiné ráno roztáhla závěsy a jako každé jiné ráno spatřila šedé, kalné nebe a monotónní kapky deště stékající po špinavém okně.
Potom už bylo jasné, jaký řád bude vládnout jejímu dnu. Oblékla se podle počasí, což znamenalo džíny, pokud možno slušné tričko a nepromokavá bunda. Do tašky sbalit deštník, nasadit pohorky a vyrazit do deště.
A takhle se to táhlo už pěkných pár týdnů.
Skutečnost, že tohle počasí jen tak neskončí, ji nahlodávala zevnitř jako ošklivá deprese. Ničila jí dobrou náladu, krmila ji mrzutostí, nedovolila, aby si ani na okamžik nepřipadala unavená.
Ve škole to bylo všechno naprosto příšerné, navíc dívku provázely neutuchající bolesti hlavy, rýma a kašel. Nakonec se jen poraženě smířila se svým bídným zjevem a upustila od falešné naděje na slunce. Nechala se porazit.
Až jednoho dne šla ulicí a jako vždy pozorovala kapky deště které padaly všude kolem. Dnes to ale bylo jiné. Vnímala všechno úplně jinak. Připadalo jí, že déš brzy ustane a po něm bude vše čistší a barvy budou ostře kontrastovat. Všechno bude umyté a vzduch bude prosycen vláhou. Vysvitne slunce a všechno bude jak má být.
Otočila hlavu nahoru a překvapeně si uvědomila, že nebe je modré. A pak vysvitlo slunce a první sluneční paprsek se jí dotkl na tváři a zahřál ji u srdce.
Už nebylo zle. Už bylo dobře.

Možná Vám to všechno bude připadat děsně vymyšlené, přehappyendované apod. Ale ani nevíte, jak se cítím. Rýma, kašel, únava, bolení hlavy, k tomu všemu stále chodím do školy kvůli testům, musela jsem odříct tréninky na atletiku, sbor, gymnastiku, závody, koncert, oslavu mojí spolužačky, návštěvu knihkupectví, návštěvu chaty...no jsem z toho všeho úplně totálně vyždímaná, a pravdou je, že doufám, že v pondělí zůstanu doma....
V neděli máme navíc rodinnou oslavu, tam ale možná také nepůjdu, už jsem nakazila půlku rodiny a malému miminku skutečně nepřeji zažít to, co užírá mě.
A teď už jsem se vypsala. Doufám, že jsem tu špatnou náladu nepřehodila i na Vás, snad ne. Ale tohle počasí mě udeptává, no nic. Snad se aspoň vy máte líp :)
Dneska jsem četla jeden časopis, a tam psali že v zájmu nějakého výzkumu toho, v jaké zemi se nejvíce mají lidé rádi, skončilo Česko na 112.místě s 58%. Ale teď se držte, ze 130. zemí. V každé zemi byla obyvatelstvu položena otázka, zda všera pocítil, že ho má někdo rád. No a vidíte, jak jsme skončili, dost bídně, že.
Slovenská republika na tom byla navlas stejně, takže jak je vidět, není skoro žádný rozdíl, jestli jsme dva státy nebo jeden spojený/ale jen v tomto výzkumu/, mám pocit, že se ale má český národ za co stydět, polovina obyvatelstva zná Máchu nazpaměť, všichni děsně slavíme Byl máj, lásky čas (dokonce jsou na to i Májové knižní hopy, což je ale dobrá věc), no tohle je opravdu bída...
Možná Vás bude zajímat, kdo byl první a poslední. První byly Filipíny s 93%, zemička plná chudoby, bídy, podvýživy a přírodních katastrof. Ovšem jak se říká, v nouzi najdeš přítele, a tady to platí dvojnásobně. Byla tam dokonce i fotka, kde byla devatenáctičlená rodina žijící ve dvou místnostech na Filipínách. Všichni se usmívali a nebylo vidět, že by jim něco chybělo. Byly šťastní.
Jako poslední skončila Arménie, chudý zemědělský stát v Jihozápadní Asii( to umím ze zemáku) s 29%. No, ani se jim tam nedivím, jenom tam pracujou na poli nebo se tam mydlí a já nevím co ještě. Musím uznat, že státy jako Afgánistán a takové ty, co končí na -istán byly na posledních příčkách k vidění dost často.
Abych to zakončila, dnešní týden byl něco neuvěřitelného. Já jen doufám, že už bude lépe, vždyť zítra je 1.června a taky Den dětí, to bych měla rodičům pomoct s vybráním vhodných lego paňáčků. Můj bratr je miluje, hmm.
A možná mi to nebudete věřit, ale právě teď mi oknem zasvítilo do pokoje slunce. Věřili byste tomu? Moje přání se vyplnilo a já mám hned jasnější odpoledne, opravdu.
A jak se máte vy, jaké je u Vás počasí, taky Vás ve škole zahrnují rádoby "malými testíky", taky u Vás leje? Kdybyste ještě chtěli vědět, jak skončila konkrétní země v žebříčku lásky, můžete se mě zeptat v komentářích a já vám odpovím :)
Stejně si ale myslím, že Beatles to dokonale vystihli.
"All you need is love!"
Všechno co potřebuješ, je láska.
P.S.Zkuste se nad tím zamyslet i z jiného úhlu pohledu ;)
Zoey
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | E-mail | Web | 31. května 2013 v 16:35 | Reagovat

No, tady je taky dost mizerně. :/ Ale sluníčko mi do pokojíku svítí. ;) Já jsem se právě vrátila z generálky na absolventský kocert. :(
Áno, rádoby malé testíky... :D A bez uvozovek. ;) V úterý čtvrtletka z češtiny, ve čtvrtek slohovka... :D
Nó, ségra mě přemlouvala, ať jdu k rybníku, kde bývá něco jako oslava Dnu dětí, ale mě se tam vůbec nechce, takže zůstanu doma a v neděli mě čeká sestřenčino přijímání a absolvák. :D
Tákže toho taky nemám zrovna nejmíň, často mám špatnou náladu a to nejsem nemocná. :P Ale tento týden obsahoval taky něco dobrého, so, all i need is love, yet. :P Nevím, jestli je to gramaticky správně, ale nevadí. :D

2 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 31. května 2013 v 18:03 | Reagovat

Tady celý dnešek i včerešek propršel. Vůbec není hezky a upřímně jsem z toho celá vyždímaná a vůbec nic se mi nechce. Celé dny bych prospala a nedokážu se na nic soustředit.
Jinak tvá povídky se mi nezdála přehayppendovaná, ale podle skutečnosti. Taky bych už potřebovala sluníčko.

3 *Evush* *Evush* | Web | 31. května 2013 v 18:23 | Reagovat

U nás je práve veľmi teplo, slniečko bude svietiť asi až do ôsmej, takže som hrozne rada :-) Včera bola úplná kosa, takže to trocha nechápem :D Tomu výskumu sa nedivím, pretože teraz je už viac zlých ľudí než tých dobrých :/ V bohatých krajinách obzvlášť, čo je síce dosť nelogické, ale je to tak...
A ten príbeh určite nie je zlý!! :) Vidno, že počasie sa dosť pohráva s náladou :D

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 31. května 2013 v 18:28 | Reagovat

Ten příběh je úžasný. Taky by u nás už mohlo konečně vysvitnout sluníčko. Všichni by to potřebovali jako sůl.
Taky jsem teď nemocná, ale zůstala jsem doma. Jdu až ve středu, takže v pohodě. Ale přijdu na písemku. Ty se taky určitě brzy uzdravíš, bude ti líp a budeš mít lepší náladu.

5 sisisiska37 sisisiska37 | Web | 1. června 2013 v 6:41 | Reagovat

krááásný článek.... úžasně jsem si početla nové věci se naučila.. :-D  :-D  :-D

6 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | E-mail | Web | 2. června 2013 v 14:26 | Reagovat

Dážď. Už ma štve. Chce sa mi len zabaliť do prikrývky a spať. Unavuje, chýba mi slnko :-(

7 Teri-vlk Teri-vlk | Web | 3. června 2013 v 11:45 | Reagovat

Už by ten déšť mohl ustat. Jo je sice pravda, že mám déšť ráda, ale teď už to začíná být špatný.. :( Ten příběh se ti ale povedl. :) Taky jsem byla nemocná, už je to lepší, ale úplně chápu, jk ti je.. Tak ať ti je líp :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama