Knihy co bych ráda v knihovničce

1. března 2013 v 19:12 | Zoey |  Blog
Takže, malý seznam knížek, co bych ráda u mě doma...:)
Berry mě jako vždy dodala tu potřebnou jiskru na zápal. Ten starý seznam se mi mimochodem někam zašantročil, tak nic...:)
Anotace u vybraných knih nebudou chybět :)Takže jako první bychom tu samozřejmě měli Všechny Barvy Země od Beth Revisové. Již za osmnáct dní tento závěrečný díl vyjde a já si počkám do dubna na svátek-teda knížku si koupím a přečtu si ji až v dubnu :)
Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov - na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!

Jako druhou knihu tu mám Chvíli před koncem od Lauren Oliverové. Poohlížela jsem se po ní už hodně dávno a musím říct, že když jsem si v knihkupectví četla konec(no jo, nevydržela bych to)byla jsem překvapená. Ale rozhodla jsem se koupit si jinou knihu-a na tuhle si počkat. A čekání se vyplatilo :)
Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili? Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední…

Jako třetí je tu kniha která mě zaujala, přečetla jsem si ji a MUSÍM ji mít doma. Je i druhý díl a třetí má myslím vyjít(podrobnosti si zjistím).
A je to Divergence.
Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou. Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje...ale také ji zničit.

A Rezistence
Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

A jako předposlední je tu Legenda od Marie Lu. Docela slibná kniha-ale neříkám dokonalá. Uvidíme...

Legenda
Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.

Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.

A jako POSLEDNÍ je Ptačí zpěv od Megan Spoonerové. obálka i anotace-jedním slovem mě uchvátily. V Česku vychází 15.dubna a je to první díl dystopické trilogie.
Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.

ÚPLNĚ POSLEDNÍ.
Jsem Roztříštěná od Tahereh Mafi. Nebudu si ji asi kupovat, ALE...vyjde 25.března :)2013

Jsem roztříštěná
Jsem prokletá.
Mám dar.
Jsem zrůda.
Jsem víc než jen člověk.
Můj dotek je smrtící.
Můj dotek znamená sílu.
Jsem jejich zbraň.
Budu se bránit.
Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň.
Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
Tuhle knihu nebudete moci odložit!


Tak. To bychom tedy měli :)
Doufám, že knihy se dostanou do mé knihovny, kterou musím proházet. Mikeš je opravdu děsivá kniha...:D
Tak Zatím
Vaše Zoey :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emily Emily | Web | 1. března 2013 v 19:43 | Reagovat

Předposlední kniha mě opravdu zaujala, vypadá to zajímavě... A co se týče obálky, naprosto souhlasím - je dokonalá :-)

2 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 1. března 2013 v 19:52 | Reagovat

Skvelý vkus!

3 *Evush* *Evush* | Web | 2. března 2013 v 11:09 | Reagovat

Všetky knihy vyzerajú veľmi zaujímavo, určite sa ich pokúsim nejak zohnať :) Inak na blogu som mala pozastavenie, ale teraz už budem pravidelne obiehať :)

4 Infinity Infinity | Web | 2. března 2013 v 15:43 | Reagovat

Tyto knihy bych taky chtěla mít doma, mám doma Chvíli před koncem a to je DOKONALOST. :)

5 Bella-Kejtý Bella-Kejtý | Web | 2. března 2013 v 15:57 | Reagovat

Jé diverenci a rezidenci bych chtěla taky :))

6 Angela Angela | E-mail | Web | 2. března 2013 v 16:46 | Reagovat

Super knihy, máš skvělý vkus! :-) Většinu bych chtěla taky... :D

7 Amanda Amanda | Web | 5. března 2013 v 21:10 | Reagovat

Většina knížek z CooBoo. Na Všechny barvy země se moc těším..je to skvělá triologie.
Chvíli před koncem už mám taky vyhlídnutou, ale nijak na to nespěchám.
Divergenci jsem četla tak před 2,5 měsíci a byla jsem z ní nadšená. Rezistence mi tu stojí v knihovně, ale pořád nemám čas, takže ji stále odkládám.
Ty poslední 3 novinky mě taky zaujaly.

8 Kate Kate | Web | 6. března 2013 v 16:52 | Reagovat

Nó, ani jednu neznám. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama