Kapitola V.

19. října 2012 v 16:46 | Zoey |  Poslední z rodu naděje(4)
Katy se probudila unavená a vyčerpaná. V poraněné ruce cítila velkou bolest a věděla že umírá. Bylo zvláštní to vědět. Katy se porozhlédla po místnosti a spatřila jak upír něco kutí u stolku.
Vždyť ani nevím jak se jmenuje a kdo to je, uvědomila si zděšeně. Má ji proměnit někdo koho nezná?
"Ještě jsem o Vás nic neslyšela a tak než...no než odejdu byste mi mohl něco o sobě říct,"neskrývala svůj strach z toho co se dozví.
"Jistě, jak chceš."
"Byl jsem normální člověk, jako jsi ty. Bylo mi šestnáct když jsem se dostal do prvního ročníku na střední školu. Studoval jsem na právníka.
Mým prvním opravdu důležitým úkolem bylo jet dotěchto lesů a najít zde mé vlastní já. Nechápal jsem. Tohle přeci právníci nepotřebují.
Chtěli se mě totiž zbavit. Byl bych moc dobrý právník a mohl tak jiným zničit kariéru.
V lese mě napadla smečka divoce žijících upírů a právě oni mi dali tenhle přívěsek změny. Pak jsem se ale i jim jevil jako nebezpečný upír a tak mě doslova vykopli ze smečky.
Toulal jsem se lesy a měl jsem hlad. My upíři se stravujeme jako normální lidé, vynikáme jen nadpřirozenou silou a každý z nás má nějaké nadání;mě osud dopřál čtení myšlenek.
Nakonec jsem nalezl domov u velmi starého upíra mého druhu, jmenoval se Lucius a přijal mě jako vlastního syna. Moji rodiče zemřeli když mi bylo pět a vyrůstal jsem v sirotčinci.
S Luciusem jsem se stali přáteli a proto nikdy neodpustím mé bývalé smečce která mě proměnila, že ho zabili. Já jsem jim uprchl a po staletí vymřeli. Ale vzali mi rodinu a to je víc než dost.
Jinak mé jméno je Cole a je mi více jak sto let."
Když domluvil, cítila se Katy zvláštně. Taky ztratil rodinu, nejlepší přátele. Byl odkopnut a prožíval těžké věci. Nemusím se ho bát, pomyslela si. Neublíží mi.
"Kdy se změním?"zeptala se a marně se snažila ignorovat bolest v ruce která postoupila do zad a dál.
"Brzy,"zněla odpověď.
"Ještě budu spát,"řekla Katy unaveně a sesula se na lůžko.
Síly jí ubívaly a byla si jista že rána se nedožije.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 19. října 2012 v 17:04 | Reagovat

uuu... upíři :-D  :-D moc pěkný... snažila jsem se najít nějaké chyby, ale nenašla.. je to asi dokonalý... :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama